Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023

Β' ΕΠΣΕ (Β' ΟΜΙΛΟΣ): Λήλας Βασιλικού-Άγιος Λουκάς 3-1

Ο Λήλας Βασιλικού κέρδισε με 3-1 τον Άγιο Λουκά, για τη 15η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της β' τοπικής κατηγορίας. Η ομάδα του Βασιλικού άνοιξε το σκορ στο 16′ χάρις σε τέρμα του Λύκου, με τους νοτιοευβοιώτες να ισοφαρίζουν στο σκορ στο 39′ με τον Λάμπρου.

Στην επανάληψη ο "ποταμός" ανέκτησε το προβάδισμα χάρις στο νέο γκολ που πέτυχε ο Λύκος με εκπληκτικό ανάποδο "ψαλίδι", ενώ δέκα λεπτά αργότερα (59′), ο Μπενέτος με όμορφο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Παράλληλα, οι δύο ομάδες τελείωσαν με 10 παίχτες το παιχνίδι, καθώς είχαν αποβληθεί οι Κατσαούνης και Μάλλιος αντίστοιχα, από το πρώτα κιόλας μέρος.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπακυριάκος/Πασχαλίδης-Ρουμπής.

ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 37′ Κατσαούνης-19′ Μάλλιος.

ΓΚΟΛ: 16′ & 49′ Λύκος, 59′ Μπενέτος-39′ Λάμπρου.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακός, Κατσαούνης, Βαγγέλη, Κουσερής, Τζαφέρος, Μπενέτος, Λύκος (57′ Ι. Γκούμας), Ρωμανός, Σαμαρτζής (64′ Αρτσίτας), Μικράκης, Β. Γίγας (70′ Β. Γκούμας).

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ: Δεμερούτης, Τσάλας, Λάμπρου, Γκαρούτσος (67′ Τριτσώνης), Κόρμπας, Μάλλιος, Κιάτος, Ριζογιάννης (78′ Κοτολάκου), Σταμέλος (62′ Κώτσης), Κιούσης (78′ Φελέρης), Ντούντι.