Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2023

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Ταμυναί-Λαμία 0-5

Η Ταμυναί έχασε 5-0 από τη Λαμία, για τη δεύτερη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ' Εθνικής γυναικών. Οι φιλοξενούμενες άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο λεπτό με την Οικονόμου. Στο 31′ η Οικονόμου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της και δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα η Φαρδέλα έκανε το 0-3.

Στο τρίτο λεπτό της επανάληψης η Χότζα σημείωσε το τέταρτο γκολ της Λαμίας και ένα πεντάλεπτο μετά η Γ. Κωστορρίζου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του ΠΑΣ Λαμία 1964, μέσω της σελίδας της στο fbook, εξέφρασε τις ευχαριστίες της για την φιλοξενία στην ΑΕ Ταμυναί, αναλυτικά:

"Το Δ.Σ. του σωματείου είναι υποχρεωμένο να ευχαριστήσει και δημόσια τη διοίκηση του φίλου σωματείου ΑΕ ΤΑΜΥΝΑΙ 2023 για την άψογη φιλοξενία, να τη συγχαρεί για την άριστη διοργάνωση της αναμέτρησης, ενώ όλο το ποδοσφαιρικό τμήμα εύχεται στην αθλήτρια της γηπεδούχου ομάδος Νικολάου Βασιλική, που τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους."

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρράς (Αθηνών)/Γιαννιώτη (Αθηνών)-Θεοδωρίδου (Αθηνών).

ΓΚΟΛ: 2′ Οικονόμου, 31′ Κορομπίλια, 43′ Φαρδέλα, 48′ Χότζα, 53′ Γ. Κωστορρίζου.

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Καδδίτη (80′ Αποστόλου), Νικολάου (28′ Σκανδάλη), Σταματούκου, Μιχελή (80′ Παπουτσή), Τζόκα (38′ Καβαλάρη), Αντωνίου, Μανδρουκάκη, Γραβάνη (38′ Μανώλη), Μπασία.

ΛΑΜΙΑ (Κώστας Παπαστάμος): Σπουρνιά, Φούντα (46′ Καραδήμα), Νταρλαδήμα, Β. Κωστορρίζου (55′ Ταγκαλάκη), Ντζάθα (55′ Λατσούδα), Χότζα, Οικονόμου, Παπαστάμου (82′ Φ. Ρίζου), Γ. Κωστορρίζου (70′ Τράκα), Κορομπίλια, Φαρδέλα.