Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Β' ΕΣΚΑΣΕ (Α' ΟΜΙΛΟΣ): Αστέρας Αλιβερίου-Ληλάντιο 86-68

Ο Αστέρας Αλιβερίου πέτυχε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας το Ληλάντιο με 86-68, με το οποίο ισοβαθμεί πλέον στο βαθμολογικό πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο και ιδίως στη β' περίοδο όταν με πόντους των Μπεληγιάννη και Προκοπάκη έκλεισαν το πρώτο μέρος μπροστά με 40-42.

Η συνέχεια ανήκε όμως στην ομάδα του Αλιβερίου, που με τους Καψούλη και τα αδέρφια Ιωάννου, πέρασε μπροστά στο 30′ με 65-57 για να επικρατήσει τελικά με 86-68, ανοίγοντας την "ψαλίδα" της διαφοράς στο τελευταίο 10λεπτο.

Διαιτητές: Χατζής-Αποστόλου Αντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-21, 40-42, 65-57, 86-68.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας-Βογιατζής): Μοιρώτσος 13, Μάστορης Κ., Καψούλης 18, Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 3 (1), Μεϊντάνης 5, Κεράτσας, Ιωάννου Φ. 23, Καραμάνος 7 (1), Ιωάννου Ευστρ. 15 (3), Λουμπένοβ, Βογιατζής Παντ. 2.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Βασιλείου): Ρουμπής 12, Τσιαχτάνης, Κούτρας 5, Μπεληγιάννης 17, Σπύρου 5 (1), Νικολάου, Δράμης, Γαλάνης, Φλώρος 13, Προκοπάκης 16 (2).