Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2023

Β' ΕΣΚΑΣΕ (Α' ΟΜΙΛΟΣ): ΠΑΠΕΛ-Αστέρας Αλιβερίου 101-66

Η ΠΑΠΕΛ επέστρεψε στις νίκες με εμφατικό τρόπο κερδίζοντας στο σχεδόν κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο της Πειραϊκής, τον Αστέρα Αλιβερίου με 101-66, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανδρόνικο Γκιζόγιαννη, του οποίου το…κοντέρ έγραψε 46 πόντους με 5 τρίποντα!

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (19-14), η ΠΑΠΕΛ επέβαλε πλήρως το ρυθμό της και με επιμέρους σκορ 32-10 πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα 27 πόντων (51-24).

Το υπόλοιπο του αγώνα είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, με την ομάδα της Χαλκίδας να φτάνει στη νίκη με 101-66.

Διαιτητές: Ζεϊτουνιάν-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-14, 51-24, 74-44, 101-66.

ΠΑΠΕΛ (Χαντζής): Στυλιαράς 2, Μάμμας 1, Τσακός 12, Χατζησωτηρίου, Πούλος 6 (2), Σιαραψής 4 (1), Μποϊντάς, Παπαδόπουλος, Μπένγκα 7 (1), Τάρλας, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 46 (5), Τριανταφύλλου 23 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Μοιρώτσος 7 (1), Καψούλης 14 (1), Μάστορης Ι., Μάστορης Θ. 12 (2), Ιωάννου Φιλ. 11, Κεράτσας 8 (2), Ιωάννου Ευστρ., Κιάκος, Λουμπένοβ 1, Μάστορης Κ., Μεϊντάνης 13.