Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-Ταμυναί 3-4

Η Ταμυναί κέρδισε 4-3 τις Κονίστρες, στην έβδομη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ' ΕΠΣΕ. Ο Στεφάνι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αλιβερίου στο 2′. Στο 21′ ο Πίγκος ισοφάρισε 1-1 και δύο λεπτά μετά ο Ο. Χαϊρανι έκανε το 2-1.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 3-1 στο 33′ με αυτογκόλ του Πηλιχού. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν κι εκείνοι αντίδραση. Μείωσαν 3-2 στο 51′ με τον Πάλλη. Πέντε λεπτά μετά ο Κοτέλης ισοφάρισε 3-3, ενώ στο 80′ ο Πάλλης σκόραρε ξανά, χαρίζοντας το ‘τρίποντο’ στην Ταμυναί.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντόβολης Ι./Κηρύκος-Ακριώτης.

ΓΚΟΛ: 21′ Πίγκος, 23′ Ο. Χαϊράνι, 33′ Πηλιχός (αυτογκόλ)-2′ Στεφάνι, 51’& 80′ Πάλλης, 56′ Κοτέλης.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Παύλος Βογιατζής): Μπενέτος, Πόγκας (70′ Στεφάνου), Κωτσής (46′ Κόκκος), Κρινής, Γεωργικόπουλος, Αντωνίου (70′ Κούκης), Μελισσάρης (60′ Μίρκος), Ε. Μιχαλομιχελάκης, Πίγκος, Ο. Χαϊράνι, Καραγιάννης.

ΤΑΜΥΝΑΙ (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Στεφάνι (89′ Μεγαρίτης), Μπάνος (53′ Παπουτσής), Χαραλάμπους, Ι. Δημολιάνης, Κιούσης, Ν. Δημολιάνης, Κοτέλης, Κοτολλάκου (71′ Βόντας), Πηλιχός (89′ Γ. Χαραλάμπους), Πάλλης.