Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023

Γ' ΕΠΣΕ (Δ' ΟΜΙΛΟΣ): Αιγέας Πετριών-Άγιος Λουκάς 1-3

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε 3-1 τον Αιγέα Πετριών, στην έβδομη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΕ. Ο Κούρτης άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Πετριών. Δέκα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ν. Φελέρη, ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 50′.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Περήφανος ‘σφράγισε’ τη νίκη του Αγίου Λουκά, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος/Νικολάου Σ.-Γκρίτζας.

ΓΚΟΛ: 7′ Κούρτης-17′ & 50′ Ν. Φελέρης, 90’+1′ Περήφανος.

ΑΙΓΕΑΣ ΠΕΤΡΙΩΝ (Δημήτρης Ριζογιάννης): Γεωργίου, Κ. Βυργιώτης Ι, Μουλάς (88′ Αντώνενας), Κ. Βυργιώτης ΙΙ, Αθανασίου, Σ. Βυργιώτης, Ι. Γκόρος, Ε. Γκόρος, Λαθουράς (88′ Παναγιώτου), Κούρτης, Ρέτσας (56′ Μπότης).

ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ (Δημήτρης Γούναρης): Τζανής, Γκαρούτσος, Π. Φελέρης, Λάμπρου, Μάλλιος, Μεταξάς (67′ Γιαννούλης), Κιούσης, Ν. Φελέρης, Ισούφ, Νικολάου (82′ Περήφανος), Ζώγας (75′ Κρόκος).