Σάββατο 4 Μαρτίου 2023

Κ12 ΕΠΣΕ (Ε' ΟΜΙΛΟΣ): Ατρόμητος Αλιβερίου-Κονίστρες 2-1

Ο Ατρόμητος Αλιβερίου επικράτησε 2-1 των Κονιστρών, για την έκτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου του πρωταθλήματος Κ12 "Γεραμάνης Νικόλαος" της ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο δέκατο λεπτό με τον Πίγκο.

Οκτώ λεπτά μετά η ομάδα του Αλιβερίου ισοφάρισε 1-1 με τέρμα του Ραντίτσι και ολοκλήρωσε στο 40′ την ανατροπή στο σκορ, με τον Ν. Μαμρικισβίλι να σημειώνει το νικητήριο γκολ του Ατρόμητου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κηρύκος.

ΓΚΟΛ: 18′ Radici, 40′ N. Mamrikishvili-10′ Πίγκος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Παύλος Βράχας): Karraci, Καδδίτης, Radici, Μοναχός, Αϊβαλιώτης, Βαμβακούσης, G. Mamrikishvili, N. Mamrikishvili, Μέξι.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Παύλος Βογιατζής): Μαμουράνι (42′ Α. Αντωνίου), Γανωτής (31′ Αχμετμπέιο), Γ. Αντωνίου (31′ Φούτρας), Βογιατζής, Μπόνος, Στάμος (51′ Μπάκο), Λ. Αντωνίου (42′ Φούτρας), Πίγκος, Κεπενέκος (51′ Κωτσής).