Κυριακή 19 Μαρτίου 2023

Β' ΕΣΚΑΣΕ (Α' ΟΜΙΛΟΣ): Ορχομενός-Αστέρας Αλιβερίου 72-80

Ο Αστέρας Αλιβερίου πέτυχε μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΣΕ κερδίζοντας εκτός έδρας τον Ορχομενό με 72-80 και είναι έτοιμος να μπει αήττητος στη β' φάση του πρωταθλήματος όπου θα κριθεί η ανοδος! Ο Ορχομενός παρότι τελευταίος στη βαθμολογία, έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ βάζοντας δύσκολα στους πρωτοπόρους!

Στην α' περίοδο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 20-12, με τον Αστέρα να προσπερνάει στο ημίχρονο με 36-41.

Η γ' περίοδος τελείωσε με 59-60 με τον Αστέρα στο τέλος να βρίσκει λύσεις στην επίθεση και με ένα τρίποντο του Καψούλη και με βολές του ίδιου παίκτη που ήταν καθοριστικός και ο κορυφαίος της ομάδας του, να φτάνει στη νίκη με 72-80.

Διαιτητές: Γερονικολός-Κόλα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-12, 36-41, 59-60, 72-80.

ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ (Τσιλιγιάννης-Νταλιάνη): Θανέλλας 19 (1), Ζγουρός 2, Ζυγογιάννης 24, Τζίμας, Πάττας 11 (3), Τζαντζούρης, Πανουργιάς 2, Τσιλιγιάννης 14 (2), Παναγιωτίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Ρέτσας): Μεϊντάνης 18, Καψούλης 36 (4), Μάστορης Ι. 3 (1), Μάστορης Θ. 15 (1), Τσελιαγκός, Αδάμης, Βογιατζής Π., Βογιατζής Σ. 8.