Κυριακή 12 Μαρτίου 2023

Γ' ΕΘΝΙΚΗ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ): Νηρηίδες Φθίας-Ταμυναϊκός 5-0 (video)

Η ομάδα των Νηρηίδων Φθίας επικράτησε με 5-0 σκορ του Ταμυναϊκού Αλιβερίου στα πλαίσια της εξ' αναβολής αναμέτρησής τους για την Γ' Εθνική ποδοσφαίρου γυναικών.

Αρκετά νωρίς στον αγώνα και μόλις στο 2΄η Κατσαούνου άνοιξε το σκορ για τις Νηρηίδες Φθίας, δείχνοντας την πρόθεση των γηπεδούχων να «καθαρίσουν» το τρίποντο από την αρχή του ματς.

Επτά λεπτά αργότερα, στο 9′, η Νέλλα ήταν αυτή που έγραψε το 2-0, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 3-0, έπειτα από το γκολ της Μπαλκούρας στο 29′. Στο δεύτερο ημίχρονο και με τον αποτέλεσμα να έχει ουσιαστικά κριθεί, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ελαφρώς, ωστόσο το επιθετικό παιχνίδι των Νηρηίδων συνεχίστηκε, με το τελικό σκορ να φτάνει στο 5-0, το οποίο και διαμόρφωσαν οι Πανάκη και Νιζήρι, στο 61′ και 73′ αντίστοιχα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καραπλής Ν., Σκούτας Δ.-Μπακαλιού Σ.

ΓΚΟΛ: 2' Κατσαούνου, 9' Νέλλα, 29' Μπαλκούρα, 61' Πανάκη, 73' Νιζήρη.

ΝΗΡΗΙΔΕΣ ΦΘΙΑΣ (Δημήτριος Αποστολόπουλος): Ζαλαώρα, Γκαρέλη, Χατζίου, Πανάκη, Καλλιώρα, Παπαγεωργίου, Κατσαούνου, Νέλλα, Κεραμίδα, Πολυδώρου, Μπαλκούρα.

Έπαιξαν και οι: Νιζήρι, Λιακατά, Σαχπαζίδη, Μπούκη και Ταλαντζή.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Μπόκαρης):

Οι φώτογραφίες του αγώνα μέσα από την κάμερα του Σταύρου Βλαχογιάννη ΕΔΩ

_Τα στιγμιότυπα του αγώνα Νηρηίδες Φθίας-Ταμυναϊκός Αλιβερίου 5-0, είναι από το Star κεντρικής Ελλάδας (ρεπορτάζ: Βαγγέλης Ζαγκώτσης/κάμερα: Χριστίνα Χαραλαμπή)._