Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Ταμυναϊκός-Α.Ο.Αυλωναρίου 2-7

Εκτός έδρας νίκη για το Αυλωνάρι με το ευρύ 7-2 επί του Ταμυναϊκού, για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων της ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπάρδι στο έκτο λεπτό και πέντε λεπτά μετά ο ίδιος
παίχτης έκανε το 0-2. Στο 24′ ο Μπάρδι κάνοντας χατ-τρικ έκανε το 0-3 και στο 43′ ο Ξυράφης το 0-4. Στο 48′ ο Γκιούλι σημείωσε το πέμπτο τέρμα των φιλοξενούμενων και στο 55′ ο Σατήρης Δ. το 0-6. Στο 63′ ο Περήφανος Ζ. μείωσε σε 1-6 και ένα λεπτό μετά ο Καρτελιάς έκανε το 1-7, ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Περήφανος Ζ. με δεύτερο προσωπικό γκολ διαμόρφωσε το τελικό 2-7.
Μετά το τέλος του αγώνα, οι μικροί ανταμείφθηκαν για την προσπάθειά τους από τους υπευθύνους της Ακαδημίας με κέρασμα στην παραλία του Καράβου.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντούρας
ΓΚΟΛ: 63’+70′ Περήφανος Ζ.-6’+11’+24′ Μπάρδι, 43′ Ξυράφης, 48′ Γκιούλι, 55′ Σατήρης Δ., 64′ Καρτελιάς.

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ: Κουσερής, Κοτρώζος, Καγκέλης (33′ Γκάτσος), Παλαιοδήμος, Βογιατζής, Παντελής, Περήφανος Ζ., ΣοΛλάκου, Καρκαλέτσης, Πέππας, Πόγκας (33′ Περηφάνος Α.).
Α.Ο.ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Μάριος Ρέτσας): Βασιλείου, Μάγκος (60′ Καρτελιάς), Σατήρης Α., Τάικο, Ξυράφης, Ζέρβας, Γιαννούλης, Μολές 47′ Σατηρης Δ.), Μπάρδι, Γκιούλι, Χοτζαλάρι (65′ Παλύχρονος).