Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Τον έπνιξε κι ο Άγιος...

Ο νεοφώτιστος Αιγέας από τις θαλασσινές Πετριές (Αγιοι Απόστολοι) δεν έχει καταφέρει μέχρι τώρα να πανηγυρίσει μια νίκη. Ηρθε ισόπαλος (2-2) στην πρεμιέρα και μετά χάνει συνέχεια,
μάλιστα με βαριά σκορ, συνήθως. Ο τελευταίος που τον ...έπνιξε ήταν ο Αγιος Λουκάς που τον κέρδισε με 5-2 στο γήπεδο των Κριεζών.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με γκολ του Γιαννούλη και στο 50′ ο Τσάλας έκανε το 0-2. Επτά λεπτά μετά ο Δ. Μεταξάς έκανε το 0-3 και στο 62′ ο Γιαννούλης σκόραρε ξανά για το 0-4. Στο 74′ ο Γκόρος μείωσε σε 1-4, ενώ στις καθυστερήσεις είχαμε από ένα γκολ για κάθε ομάδα. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 1-5 και στο επόμενο λεπτό ο Καβαλάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-5.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σιαπλαούρας-Μητρολιός-Νικολάου
ΓΚΟΛ: 74′ Γκόρος, 90’+3′ Καβαλάρης-13′ & 62′ Γιαννούλης, 50′ Τσάλας, 57′ & 90’+2′ Μεταξάς Δ.

Αιγέας Πετριών: Τουρτούλας, Παπασταματίου, Βυργιώτης Κ. (66′ Περήφανος), Παπαγεωργίου, Μουλάς (58′ Γκόρος), Βυργιώτης Κ., Καραβάς, Πάλλης, Λαθουράς (46′ Δεμερτζής), Βυργιώτης Σ., Καβαλάρης.
Α.Ο.Άγιος Λουκάς (Μπόκαρης): Τζανής (63′ Δεμερούτης), Ρέτσας (60′ Καρκαλέτσης), Τριτσώνης, Ξύγγης, Πιλάτης, Μεταξάς Α. (65′ Γκαρούτσος), Σταμέλος (41′ Τσάλας), Γιαννούλης, Δρίτσουλας, Μεταξάς Δ., Κιούσης.