Τετάρτη 24 Απριλίου 2019

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Α.Ο.Αγίου Λουκά-Α.Ο.Αμαρυνθιακού 2-1

Ο Άγιος Λουκάς επικράτησε με 2-1 του Αμαρυνθιακού, για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν
το σκορ στο τέταρτο λεπτό με τέρμα του Κριτσιώτη και ο Άγιος Λουκάς ισοφάρισε με γκολ του Τσούμαρη στο 19′.
Ο ίδιος έστειλε και πάλι την μπάλα στα δίχτυα έξι λεπτά μετά, ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τους γηπεδούχους και διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντούρας.
ΓΚΟΛ: 19′ & 25′ Τσούμαρης-4′ Κριτσιώτης.

Α.Ο.Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Δημολιάνης, Μπιμπίκας, Κρόμπας, Ρέτσας, Χαραλάμπους, Κοτέλης, Τσούματης Χ., Τσούμαρης Κ., Παπουτσής, Κοτολάκου. (Λάμπρου, Μεταξάς).
Α.Ο.Αμαρυνθιακός (Μπάμπης Γεωργίου): Μανούσος, Ρουμελιώτης, Ρόγγα, Σμυρναίος, Τουλούμης Γ., Κουσερής, Τουλούμης Β., Κριτσιώτης, Λάμπρου, Μωραΐτης, Γεροντίτης. (Αλάμπεης, Παύλου, Καραδήμος).