Σάββατο 13 Απριλίου 2019

Ο Νηλέας Νεοχωρίου έφυγε με την Νίκη από τον Άγιο Λουκά

Ο Νηλέας Νεοχωρίου επικράτησε εκτός έδρας της ομάδας του Αγίου Λουκά με σκορ 2-3 για τον γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΕ. Ο Qatos σκόραρε στο 6ο λεπτό δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους (1-0).

Στο 33′ ο Μεταξάς έκανε το 2-0 για τον Άγιο Λουκά το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έκαναν την ολική ανατροπή φτάνοντας στην επικράτηση. Ο Κέκης στο 52′ μείωσε 2-1 και ο Τσέπας ένα λεπτό αργότερα έφερε το ματς στην ισοπαλία (2-2). Στο 82ο λεπτό ο Μαστροκώστας σκόραρε, γράφοντας το 2-3 και ολοκλήρωσε την ανατροπή.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φώτης Στελ.-Μαρίνος Θεοδ.-Μούτουπας Κων.
ΓΚΟΛ: 6′ Qatos, 33′ Μεταξάς, 52′ Κέκης, 53′ Τσέπας, 82′ Μαστροκώστας.

Α.Ο.Άγιος Λουκάς: Τζάνης (85′ Κιούσης Κ.), Ρέτσας, Τσάλλας, Καρκαλέτσης, Μπάνος, Δεμερούτης, Κιούσης Ν., Μεταξάς Α., Δρίτσουλας (46′ Δέδες), Μεταξάς Δ., Qatos.
Νηλέας Νεοχωρίου: Παπαχρήστος, Μάστορης, Ρουμελιώτης (85′ Βίτκος), Κότσαρης, Σαμπάνης (46′ Δήμου), Τούντας, Τσέπας, Ζωντός, Κέκης, Μστροκώστας, Σαμαράς.