Σάββατο 6 Απριλίου 2019

ΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αγιος Λουκάς/Σκύρος-Κάρυστος 3-2

Η ομάδα Άγιος Λουκάς/Σκύρος κέρδισε την Κάρυστο με 3-2. για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος παίδων ‘Λέων Γεώργιος’ της ΕΠΣΕ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με τέρμα
του Γιαγκίνη και στο 28′ ο Τσούμαρης έκανε το 2-0. Δύο λεπτά μετά ο ίδιος σημείωσε και το τρίτο γκολ της ομάδας του, ενώ λίγο μετά τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 με γκολ του Γκονσάρι. Στο 43′ Τζάλας διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Έντονη η βροχόπτωση και βαρύς ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου των Ζαράκων.
Με τη νίκη τους αυτή οι γηπεδούχοι τερμάτισαν στην πρώτη θέση του ομίλου, έχοντας μόνο μια ήττα (από την Κάρυστο στον πρώτο γύρο) και σ’ όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια νίκες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντόβολης Ι.
ΓΚΟΛ: 5′ Γιαγκίνης, 28′ & 30′ Τσούμαρης-31′ Γκονσάρι, 43′ Τζάλας.

Άγιος Λουκάς/Σκύρος (Γιώργος Μπόκαρης): Μαρκόγλου, Δημολιάνης, Κοτολλάκου, Τραχανάς, Κόρμπας, Ντούντι, Δαφνούλης, Κωτσής, Γιαγκίνης, Κιούσης, Τσούμαρης.
Κάρυστος: Μπόκαρης, Παπακωνσταντίνου, Ντινιάκος, Καπόλας, Μιχαήλ, Τζάλας, Γκονσάρι, Γκιλπάθης, Σπανός, Ζέφι, Παπαζαχαρίου.