Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Β' ΕΠΣΕ: Άρης Αγίου Ιωάννη-Αμαρυνθιακός 0-2

Με το διπλό έφυγε από την έδρα του Άρη Αγίου Ιωάννη ο Αμαρυνθιακός που επικράτησε με σκορ 0-2 για τον γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΕ. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο τέρμα. Στην επανάληψη
και συγκεκριμένα στο 46ο λεπτό ο Λιατύφης με απευθείας εκτέλεση φάουλ κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Καρκαλέτση και να ανοίξει το σκορ (0-1). Στο 75′ ο Σταμέλος με κεφαλιά σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

ΓΚΟΛ: 46′ Λιατύφης, 75′ Σταμέλος.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Κούκουρα Χρ. (Κοτταρά Ελ. - Ντόβολης Ιωαν.)

Άρης Αγίου Ιωάννη: Καρκαλέτσης, Μακρύγιαννης, Μπράχο, Ποδαράς, Μπιμπίκας, θεοδωρακόπουλος, Περήφανος, Μάλλιος, Παναγιάρης, Καρατζάς, Κοντός.
Α.Ο.Αμαρυνθιακός: Τζαβάρας, Αντωνίου, Λιατύφης (75′ Σεφερλής), Βελαέτης, Ξουρής, Λυμπέρης, Μυρτέζα Α. (26′ Κόλλιας), Μυρτέζα Σ., Σταμέλος, Κοντραζίου, Κιμουλιάτης (54′ Σταματάκος).