Σάββατο 16 Μαρτίου 2019

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Κάρυστος-Άγιος Λουκάς 2-3

Ο Άγιος Λουκάς κέρδισε εκτός έδρας την Κάρυστο με 3-2, για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ. Οι φιλοξενούμενοι
άνοιξαν το σκορ στο όγδοο λεπτό με τέρμα του Κοτολάκου και στο 20′ ο Νίκολλι ισοφάρισε για την Κάρυστο. Στο 28′ ο Κοτολάκου έδωσε και πάλι το προβάδισμα στον Άγιο Λουκά με δεύτερο προσωπικό γκολ, όμως στο επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν ξανά με τέρμα του Ντόνα. Τελικά στο 41′ ο Κ. Τσούμαρης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ντόβολης.
ΓΚΟΛ: 20′ Nikolli, 29′ Dona-8′ & 28′ Kotollaku, 41′ Τσούμαρης Κ.

Κάρυστος: Γκίκας, Τζάλας, Χατζής Ν., Χατζής Χ. (25′ Πολίτης), Αθανασίου (45′ Κοκοκύρης Ε.), Dona (36′ Thaci), Μπουφης, Μπαζία, Τζένης (18′ Κοκοκύρης Α.), Nikolli, Δαλαμάγκας.
Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Ρέτσας, Βυζακόπουλος (33′ Κρόμπας), Παπουτσής, Δημολιάνης, Χαραλάμπους, Κοτέλης, Τσούμαρης Χ., Kotollaku, Τσούμαρης Κ., Πάλλης.