Σάββατο 2 Μαρτίου 2019

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ ΕΠΣΕ: Αίολος Κριεζών-Άγιος Λουκάς 1-4

Ο Άγιος Λουκάς επικράτησε με 4-1 του Αίολου Κριεζών, για την 5η αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του πρωταθλήματος προπαίδων ‘Κουκουβάος Αντώνιος’ της ΕΠΣΕ. Ο Αίολος άνοιξε το σκορ στο 16′ με τέρμα
του Κέκη, όμως ο Άγιος Λουκάς αντέδρασε και έφτασε στην ανατροπή με δύο γκολ μέσα σ’ ένα λεπτό από Χ. Τσούμαρη και Κ. Τσούμαρη, στο 36′ και στο 37′ αντίστοιχα. Στο 45ο λεπτό ο Χ. Τσούμαρης με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 1-3 και τέσσερα λεπτά μετά με αυτογκόλ του Πηλιχού διαμορφώθηκε το τελικό 1-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βελέντζας.
ΓΚΟΛ: 16′ Κέκης-36′ & 45′ Τσούμαρης Χ., 37′ Τσούμαρης Κ., 49′ Πηλιχός (αυτογκόλ).

Αιόλος Κριέζων (Βαγγέλης Ντόβολης): Γεώργιου, Μποτσής, Τσαρούμης, Πηλιχός, Παναγιώτου, Ηλίας, Αθανασίου, Σύρμας, Νίκας, Κέκης, Μαυρογένης.
Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκαρης): Καραβάς, Βυζακόπουλος, Ρέτσας, Παπουτσής (25′ Τσούμαρης Χ.), Κρόμπας, Χαραλάμπους, Κοτέλης, Κοτολάκου, Δημολιάνης, Πάλλης, Τσούμαρης Κ..