Σάββατο 23 Μαρτίου 2019

Ήττα και στο Νεοχώρι από τον Άρη Αγίου Ιωάννη

Τη νίκη πήρε ο Νηλέας Νεοχωρίου που επικράτησε εντός έδρας της ομάδας του Άρη Αγίου Ιωάννη με σκορ 2-0 για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΠΣΕ. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποιο τέρμα
με τους δύο αντιπάλους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 0-0. Στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Τσούτης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, γράφοντας το 1-0, με τον Μαστροκώστα στο 70′ να σκοράρει και να διαμορφώνει το τελικό 2-0.

Διαιτησία: Δανιηλίδης Δ. (Ντούρας Ευστρ. - Καρράς Ευαγγ.)
ΓΚΟΛ:  55′ Τσούτης, 70′ Μαστροκώστας.

Νηλέας Νεοχωρίου: Παπαχρήστος, Μακρής, Μπονός (46′ Μάστορης), Κότσαρης, Σαμπάνης, Ζωντός (58′ Δήμου), Τσέπας (46′ Ρουμελιώτης), Βασιλείου (77′ Βίτκος), Μαστροκώστας, Σαμαράς.
Άρης Αγίου Ιωάννη: Μπράχο, Μακρύγιαννης, Ποδαράς, Μπιμπίκας, Θεοδωρακόπουλος, Πιλάτης (77′ Ντούρμας), Περήφανος, Καρατζάς, Κοντός (89′ Δροσάτος).