Κυριακή 24 Μαρτίου 2019

Καταιγιστικός Άγιος Λουκάς επί του Αιγέα Πετριών

Ο Άγιος Λουκάς επικράτησε του Αιγέα Πετριών με 5-1, για τη 19η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Β’ ΕΠΣΕ. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τέρμα του Δ. Μεταξά
και στο 34′ ο Δρίτσουλας έκανε το 2-0. Πέντε λεπτά μετά ο Αιγέας μείωσε σε 2-1 με τέρμα του Σ. Βυργιώτη και στο 55ο λεπτό ο Ν. Κιούσης έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στον Άγιο Λουκά. Δύο λεπτά μετά με δεύτερο προσωπικό τέρμα, ο Δρίτσουλας έκανε το 4-1 και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 73′ με γκολ του Α. Ρέτσα.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνίου Χ.-Ρέτσας-Μούτουπας.
ΓΚΟΛ: 7′ Μεταξάς Δ., 34′ & 57′ Δρίτσουλας, 55′ Κιούσης Ν., 73′ Ρέτσας-39′ Βυργιώτης Σ.

Άγιος Λουκάς (Γιώργος Μπόκαρης): Τζανής (70′ Ρερρές), Ρέτσας Α., Ξύγγης, Καρκαλέτσης, Καρατζάς (66′ Τριτσώνης), Μπάνος, Μεταξάς Α., Κιούσης Ν. (70′ Qatos), Γιαννούλης (66′ Τσάλας), Μεταξάς Δ., Δριτσούλας.
Αιγέας Πετριών: Τούτουλας, Δεμερτζής Π., Βυργιώτης Κ. Ι (63′ Δεμερτζής Σ.), Παπασταματίου, Αρβανίτης, Βυργιώτης Κ. ΙΙ, Καραβάς, Βυργιώτης Ι. (58′ Μαλλιούρης), Γκόρος (39′ Παπαγεωργίου), Βυργιώτης Σ., Καβαλάρης (46′ Ρέτσας Σ.).